Beyşehir atık su arıtma tesisi faaliyete geçiyor

Yazar admin Kategori: Haberler Tarih: 2015-02-04 Okunma: 836 Yorum: 1

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, geçtiğimiz yıllarda faaliyetine ara verilen Beyşehir Atık Su Arıtma Tesisi rehabilite edilerek tekrar faaliyete geçiriliyor.

KOSKİ 7. Şube Müdürü Ali Özdemir, geçmiş yıllarda faaliyeti durdurulan atık su arıtma tesisinin tekrar faaliyete geçmesi için 20 Ocak’ta ihalesinin yapıldığını, en kısa sürede tesisin rehabilite çalışmalarına başlanacağını ve 2015 yılı içinde tekrar faaliyete geçeceğini söyledi.

Beyşehir Atık Su Arıtma Tesisi’nin rehabilite edilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise, “Beyşehir’imizin en büyük sorunlarından biri atık su arıtma tesisinin faaliyette olmamasından dolayı Avdancık, Bayat, Bekdemir, Karahisar, Çivril mahallerimizde özellikle yaz aylarında kanallardan gelen kötü koku ve balçık nedeniyle sivrisinek sorunu yaşanıyordu.

Bu artık sona eriyor. 20 Ocak’ta KOSKİ tarafından ihale edilen arıtma tesisi 7 ay gibi kısa bir sürede tekrar devreye girecektir; emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

Yazar Dolphin Water Yorum Linki
Bilgilendirme için teşekkür ederiz

Yorum Yapmak İstermisiniz ???


Lütfen Kodu Yazınız...