Suda Bulunan Arsenik Maddesinin Zararları Nelerdir ?

Yazar admin Kategori: Haberler Tarih: 2017-04-26 Okunma: 63 Yorum: 0

Suda bulunan arsenik maddesi genellikle boya ve boya türü ürünlerin üretilmesinde ve ahşapta çok fazla kullanılmaktadır.Ayrıca diğer endüstriyel ve tarımsal ürünlerin bir yan ürünü olarak kullanılmaktadır.

Arsenik maddesi kullanım alanı çok fazla olduğu için toprağa karşıma ihtimali çok fazladır.Tarımsal ürünlerinde yan ürünü olduğu özellikle toprağa temas durumu söz konusu olmaktadır.Ayrıca maden işletmelerine çok yakın yerlerde şehirleşmiş bir hayat var ise arsenik maddesinin toprağa karışması sonucu çok zararlı bir sular olmasına sebebiyet vermektedir.Kullanım alanı çok fazla olduğu için ve maden bölgeleri Türkiye'de çok fazla olduğu için her yerde arsenik çıkması artık bir normal bir duruma gelmiş durumdadır.

Peki Arsenikli Suyu Nasıl Anlarız ? Arsenik maddesinin ne kokusu vardır nede tadı vardır.Tamamen kokusuz ve renksiz bir maddeden oluşmaktadır.Arsenik maddesinin sonuçları kesinlikle ölümcül hastalıklara özelliklere kansere yol açmaktadır.Ayrıca cilte vs temas ettiği zaman cilde aşırı tahrişe neden olmaktadır.Arsenik maddesinin vücuda girmesi sonucunda kusma,bulantıve mide bulantısı gibi sonuçlar görülebilmektedir.Arsenik maddesi vücuda girmesi sonucunda kanser,prostat,karaciğer rahatsızlığı ve diğer kanserlere yol açmaktadır.

Musluk yani içme sularında arsenik belirtileri hiç görülmediği için mecburen teste tabi tutulmak zorundadır.Test sonucuna göre suda arsenik bulunup bulunmadığı belli olmaktadır.Aksi taktirde hiç bir şekilde görülemez.Belediyelerin vermiş sularda belediyeler teste tabi tuttukları için belirli bir oranda arsenik olduğu görülmektedir.Ama köylerde vb şehirlere uzak yerlerde özel kuyular açıldığı için ve devlet tarafından denetim yapılmadığı için bu kuyu sularında arsenik olma oranı daha fazladır.

Arsenik maddesini ne belediyelerin suya katmış olduğu klor nede başka bir madde yok edemez.Bu arsenik maddesinin yok edilmesini için tek çare membran sistemidir.Yani ters ozmoz sistemleridir.Ters ozmoz sistemlerinde bulunan membranların mikron aralıkları çok düşük olduğu için arsenik maddesinin geçmesi imkansız olup membran filtre sayesinde dışarıya atılması çok daha kolay olmaktadır.Sizlerde arsenikli suya mağdur kalmamak için mecburen ters osmoz sistemine geçmeniz gerekmektedir.

Sizler için özel olarak arsenik suyunu yok etmek için üretilmiş olan bazı su arıtma cihazlarını sizlere tavsiye etmek istiyoruz.Aşağıda ki linklere tıkladığınızda cihazlara gidecektir.Detaylı bilgi için bizlerler iletişime geçebilirsiniz.

Ultra Organik Su Arıtma Cihazları Satın Almak İçin Tıklayınız.

Ultra Organik Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız.

Organik Su Arıtma Cihazı Pompalı Satın Almak İçin Tıklayınız.

Organik Su Arıtma Cihazı Pompasız Satın Almak İçin Tıklayınız.

Yukarıda sizler için özel olarak tavsiye ettiğimiz bu cihazları satın alabilir ve kullanabilirsiniz.Sizlere tavsiyemiz kesinlikle özel olarak üretilmiş cihazları almanızdır.Eğer ki suyunuzda kesinlikle arsenik maddesi bulunmakta ise bu cihazları satın almanız gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisiniz ???


Lütfen Kodu Yazınız...