Su Arıtma Cihazı Hakkında Bizlere Gelen Sorulara Cevap Veriyoruz

Yazar admin Kategori: Haberler Tarih: 2016-06-24 Okunma: 1331 Yorum: 0

Merhaba Dolphin Water Su Arıtma Cihazı kullanıcılarımız. Bugün sizler için yine sizlerden gelen sorulara buradan cevap vermeye çalışacağız.Bizlere gerek telefon üzerinden gerekse mail üzerinden herkesin karşılaşabileceği sorunları buradan çözmeye çalışacağız. Konuyu fazla uzatmadan sizlerden gelen sorulara hemen buradan cevap verelim.

Soru 1: Su Arıtma Cihazı Tıkanır mı ?

Cevap 1: Aslında su arıtma cihalzarı tıkanmaz ama kullanıcılarımız filtre sürelerini yani filtre değişim sürelerini takip etmez ise filtrelerde tıkanma olduğu için su arıtma cihazı su vermez ve bunun sonucunda su arıtma cihazı tıkanmış olur. Örnek vermek gerekirse eğer ki evinizde 5 aşamalı bir su arıtma cihazı var ise ve ilk 3 filtre değişim süresi normalde 6 ila 8 ay iken bu süre geçiyorsa filtre görevini yapamaz ve pislikten dolayı tıkanabilir.Bu 3 filtreyi değiştirmediğiniz zaman yukarıda iki filtreyi ilk 3 filtre koruduğu için tüm filtreleri değiştirmek zorunda kalırsınız.

Kısacası mutlaka filtre değişim sürelerini firmanız veya siz takip etmeniz gerekmektedir.İlk 3 filtrenin değişim zamanı geldiği zaman biraz daha bekleyim sonra değiştiririm derseniz size hem maliyet açısından zarar verir hemde içtiğiniz su tam olarak arıtılmamış olur.

Eğer ki şuan filtre değişim sürenin geldi ise aşağıda ki linkten ilk 3 filtreyı veya tam takım 5li filtreyi satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Alt Takım Filtre Setini Satın Almak İçin Tıklayınız...

Su Arıtma Cihazı 5li Filtre Setini Satın Almak İçin Tıklayınız...

Soru 2: Su Arıtma Tankı Nasıl Temizlenir ?

Cevap 2: Bir çok müşterimiz bunun hakkında bilgi istiyor ama maalesef tankın temizlenme imkanı yok.Zaten şöyle bir durum var tank tamamen çelik olduğu için özellikle paslanmaz olduğu için zaten tankın temizlenmesine bir ihtiyaç kalmamaktadır.Tankta kesinlikle yosunlaşma veya bakteri oluşumu söz konusu bile değildir. Şunuda belirtmek isteriz ki normalde bir tankın ömrü 5 veya 7 yıldır. Firmanızdan cihazı veya tankı alırken mutlaka kaç yıl kullanılması gerektiğini belirtin.Eğer 5 yıl ise 5 yıldan sonra mutlaka tankı değiştirin. Şuan tankınızın ömrü bitti ise aşağıda ki linkten tankı satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Tankı 12 Lt Satın Almak İçin Tıklayınız...

Soru 3: Su Arıtma Cihazının Çalışabilmesi İçin Kaç Bar Basınç Gerekir ?

Cevap 3: Su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en 3 veya 4 bar su basıncına ihtiyac vardır.Su basıncınız çok düşük ise mutlaka elektrikli pompalı bir sistem almanız gerekmektedir.Eğer ki su basıncınız iyi ise pompasız elektriksiz bir su arıtma cihazı alabilirsiniz. Aşağıda ki ürünlere tıklayarak pompalı ve pompasız su arıtma cihazlarını görebilir ve satın alabilirsiniz.

Pompasız Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız...

Pompalı Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız...

Soru 4: Elektrikli Su Arıtma Cihazı Motordan Neden Su Kaçırır ? 

Cevap 4: Uzun süredir su arıtma cihazını kullanıyorsanız bu problem ortaya çıkabilir.Veya da belirttiğiniz gibi pompalı yani elektrikli cihaz kullanıyorsanız ve fişini takmadan kullanıyorsanız bu problemi çıkartabiliyor. Eğer ki böyle bir durumla karşı karşıya kalmış iseniz mecburen yeniden bir motor veya pompa almanız gerekmektedir.Aşağıda ki linkten satın alabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Pompasını Satın Almak İçin Tıklayınız...

Soru 5: Su Arıtma Cihazının Deposu Neden Dolmuyor ?

Cevap 5: Su arıtma cihazının deposunun dolmamasının 2 sebebi bulunmaktadır.İlk olarak filtresi yani özellikle membran filtresi tıkanmış olabilir diğer ise tankın içinde bulunan şamandıra sistemi görevi yapan parçanın havası bitmiş veya patlamış olabilir.Bu durumda ilk olarak filtreyi değiştirmek daha sonra tankı değiştirmektedir.Membran filtre veya depo almak için aşağıda ki linkten satın alabilirsiniz.

Vontron 75GPD Membran Satın Almak İçin Tıklayınız...

Su Arıtma Cihazı Tankı 12 Lt Satın Almak İçin Tıklayınız...

Soru 6:Kaç Filtreli Su Arıtma Cihazı İyidir ?

Cevap 6: Aslında bu sorunun cevabını ancak bizi arayarak verebiliriz.Fabrikadan tüm su arıtma cihazları ya 5 aşamalı olarak yada 6 aşamalı olarak gelmektedir.6 aşamadan sonra 7. aşama , 8.aşama ve 9.aşama olarak filtreler takılır daha fazlada takılabilir.Bunun için bizi aramanız ve sizlere bir kaç soru sorarak yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. ​

İletişim Bilgilerimiz:

Dolphin Water Su Arıtma

0506 852 15 15

0312 332 43 11

Yorum Yapmak İstermisiniz ???


Lütfen Kodu Yazınız...