Su Arıtma Cihazı Suyu Neden Tatlı Değil ?

Yazar admin Kategori: Haberler Tarih: 2016-03-19 Okunma: 1619 Yorum: 1

Merhaba dolphin water su arıtma cihazı kullanıcıları. Bugün sizler için su arıtma cihazı suyu neden tatlı değil bunun hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyoruz.

Eğer evinizde ki su arıtma cihazını çok iyi tanıyorsanız ve su arıtma cihazınızda hangi filtreleri kullandığınızı iyi biliyorsanız neden su arıtma cihazı acı olur ondan bahsedeceğim. Normalde tüm su arıtma cihazları fabrikadan 5 aşamalı pompalı veya 5 aşamalı pompasız olarak fabrikan çıkış yapar. Ama gelişen teknoloji ile yeni yeni filtreler çıkarak su arıtma cihazlarına eklenebilmektedir.

Mesela 5 aşamalı bir su arıtma cihazının suyu tatlıdır ama 5 aşamalı su arıtma cihazına alkalin filtre yani ph filtresi taktı iseniz mutlaka su biraz acılaşır. Bu sebebi ise 6 aşama olan alkalin filtre içerisinde bulundurduğu alkalinler sayesinde suya biraz acılık vermektedir.

Eğer ki eczaneye gider bir bardak alkali su satın alırsanız ve tadına bakarsanız ki su acıdır. Acımsı bir tadı vardır. Bu sebepten dolayı cihazınızda alkali veya ph filtre var ise mutlaka suyunuz acı olacaktır. Ama sakın ola düşünmeyin ki su arıtma cihazınız çalışmıyor. Böyle bir durum söz konusu bile değildir. 

Veyahut cihazınıza 6 aşamaya mineral filtre takmış iseniz diğer suya göre suyunuz biraz daha tatlı olabilmektedir. Bununda sebebi ise mineral filtrede bulunan magnezyum ve kalsiyumdan dolayı suyunuz tatlı olacaktır.

Kısacası alkalin filtre takarsanız cihazınıza acımsı bir tat olur ama suyunuzun kalitesi en düşük 8 ph oranında olur. Bu sebepden dolayı kaliteli bir su içmiş olursunuz. Ve şunuda belirtmek isteriz ki alkali filtrenin suyu acımsı ve çayı çok açık çıkar. Ama mineral filtrenin hem tadı güzeldir hemde çayı tavşan kanı gibi çıkar.

Aklınıza takılan soru ve sorular var ise mutlaka bizlerle iletişime geçiniz.

Yorumlar

Yazar Osman genc Yorum Linki
5 filitreli aritucim var.Su ariticimin bütün filitrelerini değiştirdim. Ama su tatlı değil. Zor içiliyor. Acaba neden olabilir.

Yorum Yapmak İstermisiniz ???


Lütfen Kodu Yazınız...