Su Arıtma Cihazında Nelere Dikkat Etmeli

Yazar admin Kategori: Haberler Tarih: 2015-03-11 Okunma: 1670 Yorum: 1

İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki periyodik olarak bakımlarını yaptırmak önem taşımaktadır.Hayatımızın kaynağı olan sularımızın son zamanlarda aşırı kirlenmesi sonucunda ortaya çıkan bu rahatsızlıklar sonucunda halkımız farklı farklı arayışlara girmektedir.

Bunun çözümü olarakta su arıtma cihazlarına yönelmektedirler.Ancak bu tür sistemleri alırken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekmektedir.İlk olarak yukarıda dediğimiz gibi periyodik bakımlarını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.Aksi taktirde arıtılmış bir su içmeniz kesinlikle olmayacaktır.Peki nelere dikkat etmeliyiz diye sorarsanız belirli başlıklar altında sizlere sunmak isteriz.

- Cihazın kendini ispatlamış akademik kurumlardan raporu olmalı ve müşterilerine servis hizmeti verebilen bir firma olmalı.

- Piyasada dolaşan ucuz ancak sağlıksız su arıtma cihazları sizi sağlığınızdan edebilir.

- Bazı cihazlar arıtma esnasında bakterilerle birlikte suda bulunan mineralleri de yok ediyor.

- Alım esnasında mineral dengeleyici filtrenin olup olmadığı kontrol edilmeli.

- Cihazların periyodik muayenesi ise özellikle altı çizilen bir konu.

- En az 6 ayda bir arıtma cihazlarının ekipmanlarının gözden geçirilmesi gerekiyor.

- Kaliteli bir arıtma cihazının fiyatı ise 1000 ile 2000 lira arasında değişiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi mutlaka bu özelliklere sahip olan bir sistem almanızı tavsiye ediyoruz.Piyasada bulunan 200 liraya 300 liraya satılan cihazları size su arıtımı yapar ama istenilen oranda yapacağından şüphe duymanızı tavsiye ederiz.Cihazların görüntüsü aynı olabilir görsel olarak veya bazı özellikler bakımında aynı olabilir ama maalesef ki gerek plastik kalitesi olsun gerekse filtre kalitesi bakımından olsun alt seviyelerde hatta toplama plastiklerden yani atık plastiklerinden yapılmış olduğunu bilmenizi isteriz.

Yorumlar

Yazar allah bırgun bunu yapanlarında belasını verır ama allah veeedmrn once ınşallah benım karsıma kıkarsa da silahım ilen kafasını delık desık etsem.. Yorum Linki
allah bırgun bunu yapanlarında belasını verır ama allah veeedmrn once ınşallah benım karsıma kıkarsa da silahım ilen kafasını delık desık etsem..

Yorum Yapmak İstermisiniz ???


Lütfen Kodu Yazınız...